Супрацоўнікі МТЗ узнагароджаны "Залатым знакам МТЗ"

22 september 2022

Вышэйшай узнагародай «Залаты знак Мінскага трактарнага завода» узнагароджаны старшы майстар участку гарачай штампоўкі на парапаветраных молатах кавальскага цэха Наталля Арлоўская, мадэльшчык па металічных мадэлях 6 разраду ўчастка № 2» — металамадэльнай аснасткі і опак мадэльнага цэха Аляксандр Крывіцкі, старшыня цэхавай прафсаюзнай арганізацыі ўпраўлення якасці прадукцыі Анатоль Кудрэвіч. Цырымонія ўзнагароджання адбылася 22 верасня ў Палацы культуры МТЗ на свяце, прысвечаным Дню машынабудаўніка.

«Напярэдадні надыходзячага прафесійнага свята Дня Машынабудаўніка прыміце словы падзякі за вашу добрасумленную працу, накіраваную на ўмацаванне пазіцыі беларускага трактарабудавання ў свеце. Гэтае свята - своеасаблівае падвядзенне вынікаў. Экспарт нашай тэхнікі склаў каля 125% - больш за 500 тысяч долараў. Усёй прадукцыі мы выпусцілі на суму каля 2 млрд. беларускіх рублёў. Тэмпы, якія мы змаглі захаваць і нарасціць - гэта заслуга ўсяго калектыву. Той вынік, які атрымаўся - гэта прафесіяналізм і праца кожнага над пастаўленай мэтай», - выступіў з віншаваннем Першы намеснік Генеральнага дырэктара ААТ «МТЗ» Тарас Мурог.

На свяце былі адзначаны супрацоўнікі, якія атрымалі ганаровую ўзнагароду — ордэн Працоўнай Славы:

–Святаслаў Вецярэц — электрагазазваршчык, заняты на рэзанні і ручной зваркі 6 разраду Цэха №93 механазборачнай вытворчасці;

‒Андрэй Свірыдаў — аператар па абслугоўванні пылегазаўлоўных установак 3 разраду службы энергетыка сталеліцейнага цэха.

А таксама тыя, хто быў удастоены медаля «За працоўныя заслугі»:

–Аляксандр Барталевіч — слесар-інструментальшчык 7 разраду механічнага цэха №5;

‒Мікалай Коўшэль  —   галоўны ўрач філіяла ААТ "МТЗ" "Медыцынскі цэнтр МТЗ";

‒Валерый Лукомскі  —  чысцільшчык металу, адлівак, вырабаў і дэталяў 3 разраду, тэрмічнага цэха;

‒Зоя Самульцава  — прыбіральнік у ліцейных цэхах 3 разраду ліцейнага цэха №1;

– Вольга Холад — земляны 3 разрады ліцейнага цэха №2;

‒Алег Шаплыка — наладчык станкоў і маніпулятараў з праграмным кіраваннем 8 разраду Цэха Малых Серый;

‒Сяргей Шматко —  намеснік начальніка ўпраўлення па электроніцы і электраабсталявання ўпраўлення канструктарска-эксперыментальных работ №1.

Ганаровай граматай ААТ «МТЗ» адзначылі старшага майстра ўчастка №2 механічнага цэха №1 Ігара Васілевіча і наладчыка станкоў і маніпулятараў з праграмным кіраваннем 8 разраду ўчастка № 3 ‒ апрацоўкі карпусных дэталяў цэха №96 механазборачнай вытворчасці Алега Падгайскага.

Граматай ААТ «МТЗ» узнагародзілі:

‒такара 6 разраду службы механіка, механазборачнай вытворчасці №5 Сяргея Бендзіка,

‒старэйшага майстар ўчастка № 3 – апрацоўкі карпусных дэталяў цэха №96 механазборачнай вытворчасці Дзмітрыя Грамыкі,

–наладчыка аўтаматычных ліній і агрэгатных станкоў 6 разраду ўчастка № 2 (паўвосі) механазборачнай вытворчасці №2 Дзмітрыя Кірпічэнка,

– начальніка бюро гатовых вырабаў аддзела каапераваных паставак Упраўлення Знешняй Кааперацыі Ігара Казлова,

‒механіка цэха службы механіка механічнага цэха №7 Уладзіміра Невяроўскага,

–электрамантэра па рамонце і абслугоўванні электраабсталявання на гарачых участках работ 7 разраду цэментацыйна – загартачнага ўчастка №1 тэрмічнага цэха Руслана Свердзела,

– намесніка начальніка цэха па вытворчасці цэха №91 механазборачнай вытворчасці Юрыя Шатава.

Па выніках уборачнай кампаніі 2022 года за лепшыя паказчыкі вынікаў у гаспадарцы Граматай Адкрытага акцыянернага таварыства «Мінскі трактарны завод» узнагародзілі кіраўніка транспартнай брыгады сельскагаспадарчага цэха «Гайна» Яўгена Лукшыца.

Падзяка ААТ «МТЗ» атрымала 10 чалавек:         

‒Аляксандр Дземідовіч — старшы майстар участка № 3 (зубаапрацоўкі і шліфоўкі) цэха малых серый,

‒Людміла Залужная — маляр 4 разраду, які працуе са шкоднымі рэчывамі не ніжэй за 3 класы небяспекі, фарбавальнага ўчастка прэсавага цэха,

‒Яўген Зыль — электразваршчык на аўтаматычных і паўаўтаматычных машынах 5 разраду ўчастка № 2 (цяг, валікаў і зварных вузлоў) механічнага цэха №7,

‒Валерый Лапуць - электразваршчыку на аўтаматычных і паўаўтаматычных машынах 5 разраду ўчастка зваркі цэха кабін,

‒Андрэй Траццякоў — электраманцёр па рамонце і абслугоўванні электраабсталявання 7 разраду службы энергетыка механазборачнага цэха №3,

– Андрэй Шаўліс — слесар механазборачных работ 4 разраду ўчастка № 1 — зборкі драб, устаноўкі задняй навескі, ГОРУ і пнеўмасістэмы корпуса зборкі трактароў,

‒Наталля Шэндэрава — начальнік бюро электразабеспячэння і электраабсталявання электратэхнічнага аддзела ўпраўлення галоўнага энергетыка.

‒Сяргей Гушчын — вадзіцель аўтамабіля 5 разраду Сельскагаспадарчага цэха «Гайна»,

– Аляксандр Шалаеў – трактарыст-машыніст сельскагаспадарчай вытворчасці сельскагаспадарчага цэха “Гайна”.

Граматай Міністэрства прамысловасці Рэспублікі Беларусь быў узнагароджаны          каваль-штампоўшчык на парапаветраных штамповачных молатах 5 разраду ўчастку гарачай штампоўкі на парапаветраных молатах кавальскага цэха Аляксандр Ківель.

Падзяка Міністэрства прамысловасці Рэспублікі Беларусь аб'явіла Ларысе Жынгель — кантралёру станочных і слясарных работ 6 разраду бюро тэхнічнага кантролю цэха-92 аддзела тэхнічнага кантролю ўпраўлення якасці прадукцыі.

Падзяка Міністэрства сельскай гаспадаркі і харчавання Рэспублікі Беларусь атрымаў Міхаіл Ліхтаровіч — трактарыст-машыніст сельскагаспадарчай вытворчасці сельскагаспадарчага цэха «Гайна».

Ганаровай граматай адміністрацыі Партызанскага раёна г. Мінска ўзнагароджаны:

– Святлана Дрэка — вядучы эканаміст па дагаворнай і прэтэнзійнай рабоце бюро кантролю конкурсных закупак аддзела абароны эканамічных інтарэсаў і кантролю конкурсных закупак службы бяспекі і рэжыму,

– Леанід Арловіч — вадзіцель аўтамабіля 4 разраду транспартнага цэха.

Падзяка адміністрацыі Партызанскага раёна г. Мінска аб'яўлена:

– Алене Нічыпаровіч  — вядучаму эканамісту па планаванні групы планавання маркетынгавай дзейнасці бюро маркетынгавай статыстыкі аддзела маркетынгавых даследаванняў і статыстыкі маркетынг-цэнтра,

– Андрэю Уласіку — вадзіцелю пагрузчыка 4 разраду ўчастка перапрацоўкі і камплектацыі шын і абады (склад № 531) цэха камплектацыі.

Таксама на ўрачыстым сходзе Граматай пераможцу конкурсу прафесійнага майстэрства «Лепшы малады спецыяліст» узнагароджаны:

Па прафесіі «Інжынер-тэхнолаг металургічнай вытворчасці»

Буйневіч Філіп – інжынер-тэхнолаг 1-ай катэгорыі ліцейнага аддзела Упраўлення металургіі і тэрмічнай апрацоўкі;

Па прафесіі «Токар»

Вайцяховіч Раман – токар 6-га разраду рамонтна-механічнага цэха;

Па прафесіі «Тэрміст»

Гаравік Сяргей – тэрміст па загрузцы і выгрузцы печаў і ваннаў з ужываннем ручной працы 5-га разраду цэха №93 механазборачнай вытворчасці;

Па прафесіі «Электрагазазваршчык»

Гулецкі Сяргей – электрагазазваршчык, заняты на рэзанні і ручной зварцы 5-га разраду цэха №94 механазборачнай вытворчасці,

Па прафесіі «Фрэзероўшчык»

Дырша Аляксей – фрэзероўшчык 5-га разраду цэха №94механазборачнай вытворчасці;

Па прафесіі «Слесар-інструментальшчык»

Кісялёў Кірыл – слесар механазборачных работ 6-га разраду цэха доследнай вытворчасці №1;

Па прафесіі «Каваль-штампоўшчык»

Каваленка Уладзімір – каваль-штампоўшчык 3-га разраду кавальскага цэха;

Па прафесіі «Фармоўшчык машыннай фармоўкі»

Каротчанка Кірыл фармоўшчык машыннай фармоўкі 3-га разраду ліцейнага цэха №2;

Па прафесіі «Інжынер-канструктар»

Лаптановіч Дзмітрый – інжынер-канструктар 1-ай катэгорыі ўпраўлення канструктарска-эксперыментальных работ №1;

Па прафесіі «Інжынер-тэхнолаг па зварачнай вытворчасці»

Міклуш Ягор інжынер-тэхнолаг 2-й катэгорыі аддзела галоўнага зваршчыка ўпраўлення галоўнага тэхнолага;

Па прафесіі «Інжынер-тэхнолаг металаапрацоўка»

Рудка Аляксандр – інжынер-тэхнолаг праектна-тэхнічнага аддзела механаапрацоўкі ўпраўлення галоўнага тэхнолага;

Па прафесіі «Аператар станкоў з праграмным кіраваннем»

Сазураў Павел – аператар станкоў з праграмным кіраваннем 5-га разраду механічнага цэха №5;

Па прафесіі «Кантралёр станочных і слясарных прац»

Сучак Кацярына – кантралёр станочных і слясарных работ 5-га разраду Аддзела тэхнічнага кантролю ўпраўлення якасці прадукцыі;

Па прафесіі «Трактарыст»

Цынкевіч Аляксандр трактарыст 5-га разраду транспартнага цэха;

Па прафесіі «Электрамантэр па рамонце і абслугоўванні электраабсталявання»

Чурыла Андрэй – электраманцёр па рамонце і абслугоўванні электраабсталявання 6-га разраду Механічнага цэха №4;

Па прафесіі «Стрыжэшчык машыннай фармоўкі»

Швец Вольга – Сцержаншчык машыннай фармоўкі сталеліцейнага цэха;

Па прафесіі «Майстар»

Яскевіч Кірыл – старшы майстар па рамонце абсталявання Цэха спецыяльнага інструмента і тэхналагічнага абсталявання.

ТРАКТОР.бел